Joga a odchudzanie – czy joga odchudza?

Dyskusja na temat tego, czy joga jest skutecznym sposobem na zrzucenie wagi toczy się już od lat. Niektórzy uważają, że ​​joga nie jest wystarczająco szybkim i angażującym ćwiczeniem, aby realnie wpłynąć na utratę wagi. Inni zaś mogą na własnym przykładzie pokazać, jak duży wpływ ma joga na odchudzanie. Joga może nie sprawi, że zmęczysz się tak jak na siłowni, jednak nie należy bagatelizować jej istotnego wpływu na sylwetkę. Ale nie daj się zwieść pozornej “nudzie” jogi i jej spokojnym ruchom – lekarze i eksperci od treningu osobistego potwierdzają, że joga pozytywnie wpływa na Twoją kondycję i wygląd.

 

Joga na odchudzanie – zmiana sposobu myślenia

Kiedy wyruszysz w podróż jogi, zaczniesz widzieć rzeczy w nowym świetle. Joga to nie jest zwykły rodzaj ćwiczeń – joga przekształca cię od wewnątrz. Uspokaja myśli, niweluje stres oraz zwiększa świadomość ciała. Dzięki temu, uwalniasz się od “hałasu” w Twojej głowie, ego, które tkwi w każdym człowieku oraz od codziennych problemów. Pozwala to baczniej obserwować swoje myśli, a zatem łatwiej zauważać swoje negatywne i niezdrowe przyzwyczajenia. Kiedy przestajesz obsesyjnie żyć w swojej głowie i uspokajasz swoje wnętrze, pozytywna zmiana zawsze następuje.

Zaczynasz czerpać przyjemność z tego, co naprawdę jest dla Ciebie dobre, zamiast ślepo podążać za złymi przyzwyczajeniami, takim jak np. objadanie się słodyczami. Joga uczy odróżniania prawdziwej potrzeby jedzenia od emocjonalnych impulsów oraz pomaga prowadzić lepsze życie i świadomie podejmować decyzje. Zmiana stylu życia i zdrowsze wybory żywieniowe gwarantują utratę wagi.

 

Joga odchudzająca – bezpieczne zrzucanie wagi

Łagodna hatha joga to także dobry sposób na zaczynanie aktywności fizycznej w bezpieczny sposób z niewielkim ryzykiem powstania urazów. Jest to kluczowe szczególnie przy dużej nadwadze. Co więcej, joga bardzo pomaga w wzmocnieniu głębokich mięśni. Każdy, kto ćwiczy jogę wie, że utrzymanie niektórych pozycji wcale nie jest takie łatwe! To dlatego, że joga naprawdę działa na Twoje mięśnie. Dzięki temu, zwiększa ogólną siłę mięśni i ich elastyczność. Pozwala to poprawić swoje sportowe wyniki w innych aktywnościach fizycznych, jak np. w pływaniu czy bieganiu.

 

Joga a odchudzanie – uwolnienie organizmu od toksyn

Podczas typowej 90-minutowej sesji techniki głębokiego oddychania Twoje ciało rozgrzewa się od środka, dzięki czemu toksyny zostają wypłukane oraz zwiększa się wydajność układu limfatycznego i narządów wewnętrznych. Odpowiednie dobranie asan stymuluje oczyszczanie okrężnicy poprzecznej, co jest istotne w pozbywaniu się toksyn z organizmu. Co więcej, joga przyspiesza metabolizm poprzez stymulowanie gruczołów dokrewnych, które regulują tempo metabolizmu.

Chociaż uprawianie jogi nie spala najwięcej kalorii, może skutecznie wpłynąć na wyszczuplenie sylwetki. Joga uczy świadomości siebie, co jest ważne dla długofalowych zmian.

Przyjdź na nasze zajęcia jogi i przekonaj się, jak joga może pomóc Ci w zrzuceniu zbędnych kilogramów:)