Joga dla kobiet – nowe zajęcia w ASY Studio

Niedługo zima odejdzie w zapomnienie i zacznie się wiosna – najpiękniejsza pora roku, kiedy wszystko kwitnie i odradza się. Masz ochotę również się odrodzić i nabrać nowej energii? Wpadnij na nasze nowe zajęcia jogi dla kobiet!

Joga dla kobiet w każdym wieku

Joga daje niezwykłe korzyści we wszystkich fazach życia kobiety. Od dojrzewania do macierzyństwa, menopauzy i dojrzałości, kobiety przechodzą wiele zmian życiowych. Joga zapewnia kobietom ulgę po dużych wahaniach nastroju oraz niweluje dysharmonię i brak równowagi w ich życiu. Ćwiczenia na naszych zajęciach dla kobiet są dostosowywane do wieku i potrzeb każdej uczestniczki.

 

Joga dla kobiet – od nastolatek po dojrzałe panie

Zajęcia jogi są zalecane dla kobiet naprawdę w każdym wieku. W burzliwym okresie dojrzewania pozwalają na uspokojenie nerwowego, nastoletniego umysłu i przygotowanie ciała do zmian, które nastąpią. Odpowiednie asany pomogą unormować cykl menstruacyjny, rozwinąć siłę mięśni, uniknąć otyłość, wspomóc działanie narządów rozrodczych oraz utrzymać równowagę hormonów. Kobiety największe zmiany fizyczne i emocjonalne przechodzą w okresie poczęcia i macierzyństwa, dlatego też warto skorzystać z zajęć joga dla ciężarnych kobiet. Pozwalają one na utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia, wzmacniają mięśnie macicy i kręgosłupa, przygotowują kobiece ciało do porodu. Co więcej, minimalizują ryzyko powikłań, które mogą podczas niego wystąpić. Po okresie połogu joga dla kobiet pomaga powrócić do formy. Joga jest też nieoceniona w okresie menopauzy, gdy kobiety borykają się z przyrostem masy ciała, problemami z tarczycą i innymi dolegliwościami. Ćwiczenie jogi pozwala zrównoważyć hormony, utrzymać prawidłową wagę i uspokoić nerwy.

 

Joga dla kobiet – wewnętrzny spokój

Joga dla kobiet to nie tylko sposób na uelastycznienie ciała, ale również na utrzymanie równowagi umysłu i duszy. Dlatego kobiety nie powinny uważać zajęć jogi za kolejny obowiązek w swoim przeładowanym harmonogramie, ale za relaksującą aktywność, która pomoże im optymalnie radzić sobie z pozostałymi obowiązkami. Joga dla kobiet w ASY Studio to sposób na wewnętrzny blask i siłę w tych wymagających czasach oraz uświadomienie sobie swoich mocnych i słabych stron, co pozwala na odkrycie nowych horyzontów w życiu!

 

Joga dla kobiet – ćwiczenia

Zajęcia w ASY Studio Joga Pole Mokotowskie będą obejmowały:

  • pranajamę – techniki oddechowe, które zapewniają wewnętrzny spokój,
  • bandy (metody zamykania strumienia energii w różnych miejscach w ciele poprzez odpowiednie jego ustawienie),
  • ćwiczenia mięśni Kegla – naprzemienne napinanie i rozluźnianie mięśni okolic pochwy i krocza,
  • wzmacniające ćwiczenia z hantlami, które poprawiają siłę mięśni,
  • ćwiczenia rozciągające i asany (pozycje jogi) budujące elastyczność ciała.