Masaż bańką chińską – sposób na cellulit i redukcję tkanki tłuszczowej

W ciągu ostatnich lat, alternatywne metody medycyny chińskiej stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Medycyna zachodnia zaczyna doceniać sposoby leczenia znane od wieków w kulturach Wschodu. Przykładem jest masaż bańką chińską, który staje się jednym z częściej wybieranych zabiegów w gabinetach masażu i klinikach medycyny estetycznej. Dowiedz się, na czym polega masaż bańkami chińskimi w ASY Studio – Joga i Masaż w Warszawie!

Tradycyjna medycyna chińska

Tradycyjna medycyna chińska to rodzaj holistycznego, naturalnego leczenia, który stymuluje mechanizmy uzdrawiania organizmu i bierze pod uwagę wszystkie aspekty życia pacjenta, a nie tylko kilka oczywistych objawów, czego przykładem jest technika ćwiczeń Qigong. Praktycy medycyny wschodniej postrzegają ciało jako złożoną sieć połączonych ze sobą części, zamiast oddzielnych systemów lub organów. Jednym z popularniejszych zabiegów z zakresu medycyny wschodniej jest właśnie masaż bańką chińską.

Według starej chińskiej maksymy, ból wynika ze stagnacji i zablokowania Qi, czyli energii życiowej. Cierpienie czy różnego rodzaju dolegliwości są wynikiem nieregularnego przepływu Qi w ciele. Chińskie bańki są więc sposobem na przywrócenie jej naturalnego ruchu.

Masaż bańką chińską – zabieg na cellulit

Masaż bańkami chińskimi to w naszym kraju stosunkowo nowa metoda lecznicza, warto jednak mieć na uwadze to, że w samych Chinach cieszy się on niesłabnącym powodzeniem już od ponad 3000 lat. W XX wieku, w związku z rozwojem medycyny nowoczesnej i przemysłu farmaceutycznego popularność stosowania baniek stopniowo malała, aby powrócić jako hit gabinetów masaży w XX i XXI wieku.

Bańki chińskie to odmiana baniek próżniowych (zimnych) wywodzących się ze starożytnej medycyny chińskiej. Najpopularniejsze są te wykonane z gumy. Ich działanie polega na zasysaniu powietrza pod ciśnieniem. Dzięki temu masaż bańką chińską poprawia mikrokrążenie.

Chińczycy z powodzeniem stosowali bańki chińskie również w leczeniu astmy, nadciśnienia, problemów żołądkowych, impotencji, prostaty, hemoroidów, w przypadku infekcji, stanów zapalnych mięśni i schorzeń stawów. Krótki masaż bańką chińską daje większe rozluźnienie mięśni niż 15-20 minutowy masaż klasyczny! W Europie najbardziej popularne jest zastosowanie baniek chińskich w kosmetyce. Masaż chińskimi bańkami to przede wszystkim zabieg ujędrniająco-wyszczuplający, poprawiający gęstość skóry. Co więcej, taki masaż reguluje przemianę materii i rozbija tkankę tłuszczową, przyspieszając tym samym proces lipolizy, co pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Dodatkowo wygładza i ujędrnia skórę oraz usuwa toksyny z organizmu, które są główną przyczyną cellulitu.

Bańka chińska – efekty

Skóra tuż po masażu jest zaczerwieniona – jest to dobry znak, to znaczy, że zostało pobudzone krążenie. Normalnym jest również ból, który towarzyszy masażowi, zmniejsza się on wraz z kolejnym wykonywanym zabiegiem. Mogą również powstać wybroczyny i siniaki, które powinny samoistnie się wchłonąć w ciągu 7 dni. Już po pierwszym wykonanym zabiegu widać efekty, skóra jest jędrniejsza i elastyczniejsza. Po 3-4 widać, że cellulit się zmniejszył i przestał być tak widoczny. Aby osiągnąć optymalne efekty polecamy serię 6-8 zabiegów w odstępie co 3 dni.

 

Przeciwwskazania

  • cera naczynkowa,
  • skłonność do powstawania żylaków,
  • przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry ( siniaki i obrzęki niewiadomego pochodzenia),
  • nadciśnienie tętnicze, wady serca i choroby serca,
  • gorączka nieznanego pochodzenia,
  • choroby nowotworowe i zakaźne,
  • miesiączka,
  • ciąża.

Tradycyjna medycyna chińska to źródło niezwykłej wiedzy o ludzkim organizmie, dzięki której możemy poprawić swój stan zdrowia w niekonwencjonalny sposób. Pamiętaj jednak, aby metody te stosować pod okiem wykwalifikowanych osób i w profesjonalnych klinikach. Masażowi bańką chińską możesz poddać się w naszym gabinecie masażu ASY Studio w Warszawie.

Zadzwoń i umów się na masaż bańkami chińskimi!  +48 791 602 322