Masaż Gua sha – masaż leczniczy

Masaż Gua sha to technika stosowana od wieków w tradycyjnej medycynie chińskiej. Metoda ta pozwala nie tylko poprawić krążenie krwi, ale również m.in. leczyć przewlekły ból czy niwelować napięcie mięśni. Masaż chiński Gua sha to bardzo popularny zabieg na terenie całej Azji, który zyskuje coraz większość popularność w USA i Europie. Dowiedz się, na czym polega technika masażu Gua sha, którą oferuje nasze ASY Studio w Warszawie!

Gua sha masaż – na czym polega?

Nazwa “Gua sha” powstała ze słów: “gua”, czyli pocieranie oraz “sha”, które oznacza czerwony ślad, jaki pozostaje po zabiegu. Masaż Gua sha polega na intensywnym pocieraniu i uciskaniu określonych partii i punktów na twarzy i na ciele specjalnym narzędziem o zaokrąglonych krawędziach. Efekt leczniczy polega na wytworzeniu ciepła w obszarze zabiegowym i pobudzeniu chorych tkanek do intensywnej pracy i regeneracji. Podczas zabiegu dostarczane jest im więcej tlenu, substancji odżywczych oraz stymulowane są mechanizmy naprawcze organizmu. Masażysta wykonujący masaż Gua Sha najpierw nakłada na ciało pacjenta olejek do masażu, aby ułatwić płynność ruchów, a następnie wspomnianym narzędziem “skrobie” skórę krótkimi lub długimi pociągnięciami, aby zwiększyć krążenie krwi w tkankach oraz odblokować kanały i usunąć toksyny.

Według medycyny chińskiej, Gua sha ma za zadanie doprowadzić organizm do równowagi, poprzez stymulowanie przepływu energii, nazywanej Qi. Gdy jest ona zablokowana w ciele, może wywoływać przewlekły ból i stan zapalny. Masaż Gua sha zazwyczaj wykonuje się na plecach, pośladkach, szyi, ramionach i nogach oraz, w delikatniejszej wersji, na twarzy. Masażyści ASY Studio Jogi i Masażu, najpierw stosują łagodny nacisk i stopniowo zwiększają jego intensywność. Dzięki temu mogą dopasować natężenie masażu indywidualnie do każdego pacjenta. Gua sha wykonywany na ciele może powodować powstawanie podskórnych wybroczyn, jednak znikają one szybko, po około 2-3 dniach.

Gua sha masaż leczniczy – zalety

Masaż Gua sha to technika pozwalająca zmniejszyć stan zapalny, dlatego często stosuje się ją w leczeniu dolegliwości, które powodują przewlekły ból.  Najczęstsze problemy, z którymi przychodzą pacjenci do ASY Studio Warszawa, to właśnie bóle pleców i ścięgien. Jest to jeden z popularniejszych zabiegów wśród osób, które cierpią na różne dolegliwości związane z częstą pracą przy komputerze (ból szyi i ramion), ale także osób starszych oraz tych, którzy potrzebują intensywnej regeneracji mięśni po treningach siłowych.

Gua sha może również łagodzić inne dolegliwości, m.in.:

  • Migreny, bóle głowy

Jeśli borykasz się z przewlekłymi migrenami, a żadne dotychczasowe leki nie dały żadnych pozytywnych efektów możesz wypróbować masaż Gua sha. Wspomaganie przepływu krwi może wpłynąć na skuteczne wyleczenie nawracających bóli głowy.

  • Ból szyi

Gua sha może również okazać się skuteczna w leczeniu przewlekłego bólu szyi, który często powstaje przez napięcie mięśni i ścięgien.

  • Zespół klimakteryczny

Zespół klimakteryczny to zespół symptomów pojawiających się u kobiet w okresie okołomenopauzalnym, m.in. bezsenność, niepokój, zmęczenie, rozdrażnienie, uderzenia gorąca. Lekarze zgadzają się, że masaż Gua sha to bezpieczny i skuteczny sposób łagodzenia tego typu objawów.

  • Obrzmienie piersi

Obrzęk piersi to częsty problem wśród kobiet karmiących piersią. Gua Sha pozwala nie tylko usprawnia przepływ krwi i limfy, ale też niweluje ból i stan zapalny piersi.

Dzięki tej technice diagnozowane są również problemy tarczycy, nerek w początkowym stadium, mimo braku wcześniejszych objawów.

Masaż Gua sha jest wyjątkowy, ponieważ łączy w sobie europejskie techniki estetyczne i technikę Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Poznaj zalety masażu chińskiego Gua sha i umów się na wizytę w ASY Studio Jogi i Masażu w Warszawie!

Zadzwoń: Anna +48 791 602 322

Sergej +48 536 878 523