Masaż rehabilitacyjny jako sposób leczenia urazów

Masaż rehabilitacyjny zyskuje na popularności z każdym rokiem. Rehabilitacja jakiegokolwiek urazu może być męczącym i frustrującym procesem. Głównym celem zwykłej rehabilitacji jest zwiększenie siły i elastyczności, a przede wszystkim pomoc w powrocie do dawnej sprawności. Niestety często kończy się, zanim uraz zostanie wyleczony do końca.

Masaż rehabilitacyjny odgrywa ważną rolę w procesie zdrowienia i świetnie się sprawdza jako uzupełnienie standardowych procedur rehabilitacyjnych. Poprzez poprawę krążenia i rozluźnianie mięśni, masaż leczniczy pomaga ciału w lepszym przepływie tlenu i składników odżywczych do tkanek i organów.

Masaż rehabilitacyjny – na czym polega?

Rehabilitacyjny masaż leczniczy definiuje się jako mobilizację tkanek miękkich (takich jak mięśnie czy powięzie) w celu przywrócenia normalnego działania układu ruchu. Może być stosowany w leczeniu większości problemów związanych z obciążeniami mięśniowo-szkieletowymi. Regularne poddawanie się masażowi rehabilitacyjnemu skutkuje poprawą funkcjonowania układu krążenia, limfatycznego i neurologicznego.

Masaż rehabilitacyjny koncentruje się na tkankach i mięśniach otaczających stawy ciała w celu złagodzenia źródła bólu i napięcia ciała oraz przywrócenia równowagi tych struktur. Technikę tą często stosuje się w połączeniu z innymi procedurami masażu, takimi jak te stosowane w masażu leczniczym i sportowym. Stosuje się ją głównie, gdy istnieją ograniczenia ruchu wynikające ze skrócenia i / lub wytworzenia zrostów w strukturach tkanki łącznej, takie jak występujące przy zapaleniu kości i stawów, urazowym zapaleniu stawów, problemach łąkotki, zwichnięciach itp.

 

Rehabilitacja masaż – procedura leczenia

Sesji masażu rehabilitacyjnego odbywa się w zaciszu pokoju w salonie masażu. Najpierw masażysta przeprowadza wstępną, poufną konsultację z pacjentem. Wywiad medyczny ma na celu ustalenie, w jaki sposób ma przebiegać masaż, aby dał jak najlepszy efekt pacjentowi.

Następnie osoba poddająca się zabiegowi rozbiera się w pokoju zabiegowym lub łazience, a następnie kładzie się na stole do masażu. Nie należy się wstydzić. Masażysta zadba o to, aby odsłonić tylko te części ciała, które w tej chwili masuje. Resztę ciała przykryje ręcznikami. Podczas masażu stosuje są wysokiej jakości naturalne oleje i dba o to, aby jego ruchy dłoni były rytmiczne i łagodne. Terapeuta stara się, aby jego praca nie wywoływała bólu, ponieważ może to zniweczyć korzyści płynące z masażu.

Po zabiegu pacjent powinien wypić dużą ilość wody, ponieważ podczas zabiegu masażu rehabilitacyjnego występuje efekt odtruwający. Pamiętaj, że do trwałych efektów potrzeba więcej niż jednej sesji, chociaż już po pierwszym masażu odczuwa się zniwelowanie dyskomfortu.

Masaż rehabilitacyjny Warszawa ASY Studio

Masaż jest również wykorzystywany do wspomagania leczenia bólu. Dzięki niemu można przyspieszyć proces powrotu do zdrowia po doznaniu obrażeń. Masażyści ASY Studio pomogą Ci poczuć się lepiej i odzyskać sprawność.

W naszym gabinecie masażu przeprowadzamy bezpieczny i skuteczny terapeutyczny masaż leczniczy. Pomaga również przywrócić równowagę i harmonię w Twoim ciele. Zadzwoń do nas i umów się na wizytę! tel.: +48 791 602 322.