Odmładzający masaż twarzy na zmarszczki – czy masaż naprawdę może przywrócić skórze młody wygląd?

Podczas gdy niektóre innowacyjne gabinety medycyny estetycznej zajęte są wymyślaniem kolejnych zaawansowanych technologicznie zabiegów poprawiania urody, eksperymentowaniem z mikroprądami oraz syntetyzowaniem nowych specyfików, coraz więcej osób pragnie powrotu do sprawdzonych, skutecznych sposobów dbania o siebie, które znane są od wieków. Jednym z takich tradycyjnych metod, których efekty docenia mnóstwo kobiet jest odmładzający masaż twarzy na zmarszczki.

 

Masaż twarzy na zmarszczki i ujędrnienie skóry

Systematycznie wykonywany masaż twarzy wpływa na poprawę stan skóry i utrzymuje ją w dobrej kondycji. Najpopularniejszy jest wśród Azjatek, które doskonale wiedzą, jak naturalnie dbać o swoje ciała. Jednym z sekretów ich młodego wyglądu jest masaż twarzy, który ma coraz więcej zwolenników również w Europie i Stanach Zjednoczonych. Opukiwanie, ugniatanie i masowanie twarzy w odpowiedni sposób rzeczywiście może wygładzić zmarszczki, ponieważ mięśnie są rusztowaniem dla wszystkich tkanek miękkich organizmu i decydują o wyglądzie twarzy. Utrzymanie ich w dobrej kondycji gwarantuje jędrność skóry.

 

Odmładzający masaż twarzy – zalety

Znany ze swojej skuteczności jako odmładzający zabieg kosmetyczny, masaż twarzy na zmarszczki ma również wiele innych korzyści zdrowotnych:

Łagodzenie stresu i poprawa nastroju
Stres i niepokój często powodują napięcie mięśni twarzy, co z czasem będzie miało nie tylko szkodliwy wpływ na nasz nastrój i wygląd, ale może również powodować bóle twarzy. Stymulowanie pewnych punktów na twarzy łagodzi napięcia i ujędrnia skórę.

Naturalny lifting
Masaż twarzy stymuluje produkcję kolagenu i krwi w skórze, dlatego regularne sesje u masażysty mogą zapobiec opadaniu owalu twarzy.

Pobudzanie krążenia krwi
Masaż twarzy to świetny sposób na zwiększenie przepływu krwi i wyeliminowanie obrzęków. Poprzez stymulację układu limfatycznego, który znajduje się tuż pod skórą, nadmiar płynu zostanie zniwelowany oraz zwiększy się przepływ utlenionej krwi i składników odżywczych.

Niwelowanie problemów z zatokami
Masaż twarzy może zdziałać cuda w łagodzeniu bólu głowy, zatok i niwelowaniu przekrwień błony śluzowej nosa częstej przy alergiach. Delikatny ucisk i ciepło rąk mogą pomóc w pobudzeniu naszego naturalnego systemu drenażu, co pozwoli na lepsze funkcjonowanie zatok.

Usuwanie zanieczyszczeń i toksyny ze skóry
Regularne masaże twarzy mogą pomóc usunąć toksyny nie tylko z twarzy, ale także z całego ciała. Węzły chłonne znajdują się na całej twarzy, szczególnie wzdłuż krawędzi podbródka i linii szczęki. Stymulowanie tych obszarów poprzez miękkie uderzenia powoduje pobudzenie układu limfatycznego, który odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń i toksyn z organizmu.

Zapobieganie zmarszczkom
Zmarszczki są nieuniknione, jednak częste, mimowolne napięcia twarzy spowodowane codziennym stresem mogą przyspieszyć ten proces. Masaż twarzy na zmarszczki pomaga rozluźnić napięte mięśnie, wygładzając zmarszczki i sprawiając, że twarz wygląda młodziej.

Według różnych portali i blogów, masaż twarzy powinno się przeprowadzać codziennie w domu, po prostu podczas nakładania kremu. Samodzielnie wykonywany masaż twarzy oczywiście wpłynie na ładniejszy wygląd skóry. Jednak jeśli oczekujesz bardziej spektakularnych efektów powinnaś przyjść na zabieg do wykwalifikowanego masażysty. W naszym gabinecie masażu ASY Studio polecamy klientkom chcącym zadbać o wygląd swojej twarzy dwa typy masażu twarzy: masaż Gua sha oraz masaż strukturalny twarzy – chiromasaż.

 

Masaż twarzy Gua sha – intensywny masaż na zmarszczki

Masaż Gua sha wykonuje się na ciele i twarzy za pomocą specjalnego narzędzia wykonanego z jadeitu. Polega on na energicznym “skrobaniu” skóry w celu złagodzenia napięcia mięśni twarzy, zwiększenia krążenia krwi i pobudzenia drenażu limfatycznego. Technika ta również wspomaga produkcję kolagenu, który odpowiada za gładką i jędrną skórę. Dzięki masażowi Gua sha przywraca witalność i blask skórze. Niektórzy uważają nawet, że jest to alternatywa dla botoksu!

Chiromasaż – strukturalny masaż twarzy

Chiromasaż twarzy to relaksujący, przyjemny masaż, który posiada właściwości silnie regeneracyjne i odmładzające wygląd cery. Niweluje napięcie mięśni, przyśpiesza wydalanie toksyn, działa odprężająco, redukuje zmarszczki mimiczne oraz przywraca elastyczność skóry. W przeciwieństwie do masażu Gua sha, chiromasaż jest wykonywany dłońmi lub koniuszkami palców i nie wywołuje tak intensywnych odczuć.

Nasi specjaliści ASY Studio Warszawa pomogą dobrać Ci odpowiedni rodzaj masażu twarzy na zmarszczki, tak abyś mógł uzyskać najlepsze efekty odmłodzenia twarzy i wygładzenia zmarszczek. Zadzwoń i umów się na wizytę.