Postanowienie noworoczne – wprowadź hatha jogę do swojego życia w 2021 roku!

Nowy Rok może być szansą, aby stworzyć nowy plan dla siebie – plan dbania o zdrowie ciała i umysłu. Dzięki jodze nie tylko to osiągniesz, ale i na przyszły Nowy Rok nie będziesz już musiał podejmować żadnych noworocznych postanowień – joga naprawdę może diametralnie zmienić Twoje życie. Przedstawiamy 6 powodów, dzięki którym przekonasz się do wprowadzenia jogi do swojego życia w 2021 roku!

1. Większa elastyczność ciała:
zrobienie skłonu jest dla Ciebie wyzwaniem? A może nawet zawiązanie butów? Rozciąganie mięśni i zwiększenie elastyczności stawów nie tylko poprawi Twoje codzienne życie, ale może również zmniejszyć bóle pleców czy stawów! Hatha joga to rodzaj spokojnej jogi, z praktyką której poradzi sobie człowiek o różnym, nawet niewielkim, stopniu rozciągnięcia.

2. Lepsza, szczuplejsza sylwetka:
większość z nas w każdym nadchodzącym roku ma zamiar zacząć chodzić na siłownię lub schudnąć. Nie zawsze jednak jest to takie proste, jakbyśmy chcieli. Do zrzucenia wagi potrzebny jest ruch, ale dla osób z nadwagą czy otyłością ćwiczenia na siłowni czy bieganie może być zbyt obciążające. Hatha joga może pomóc zlikwidować wszystkie problemy związane z wagą bez szkody dla naszego organizmu. Regularna praktyka jogi nie tylko dodaje energii, ale może skutecznie wpłynąć na zmniejszenie obwodu talii i zrzucenie nadprogramowych kilogramów!

3. Poprawa myślenia, koncentracji i ułatwienie podejmowania decyzji:
pochopne decyzje mogą czasami prowadzić do niepożądanych rezultatów. Brak koncentracji uciążliwy jest w pracy i w życiu osobistym. Praktyka hatha jogi pomaga stać się spokojniejszą i bardziej skupioną osobą o czystym umyśle. Dzięki niej człowiek zdobywa zdolność do odkrywania swoich umiejętności i zdolności, o których wcześniej nie wiedział.

4. Spędzanie więcej czasu z najbliższymi:
nasze czasy pełne są pośpiechu, stresu i wielu obowiązków. Joga może stać się pretekstem do tego, aby w końcu cała rodzina znalazła czas dla siebie, małżonkowie pogłębili więź między sobą, a rodzicie mogli uczyć swoje dzieci dobrych wartości. To także świetny sposób, aby każdy mógł zachować formę – nawet dojrzałe osoby.

5. Detoksykacja organizmu:
systematyczne uprawianie hatha jogi pozwala cieszyć się wieloma korzyściami. Jedną z nich jest odtruwanie całego organizmu. Regularna praktyka jogi pomaga uwalniać stres i toksyny, które głęboko tkwią w naszym ciele. Pozbycie się ich pozwala na uzyskanie spokojniejszego umysłu i młodszego wyglądu.

6. Poprawa ogólnego stanu zdrowia:
zbyt wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, wewnętrzny niepokój i stany lękowe, problemy ze snem, stres, osteoporoza – joga pomaga uporać się ze wszystkimi takimi problemami. Nie można też zapominać, że “lepiej zapobiegać niż leczyć”. Joga może być dobrym “środkiem prewencyjnym” wielu chorób.

Praktyka hatha jogi pomaga rozwijać ciało i umysł, przynosząc wiele korzyści zdrowotnych. Chcesz rozpocząć 2021 rok z jogą i przeżyć go inaczej niż wcześniejsze lata? Zapisz się na zajęcia hatha jogi dla początkujących w ASY Studio Joga i Masaż w Warszawie!