Zalety pływania Plavita Sadhana – kurs pływania Warszawa

Pływanie to jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce, który może uprawiać niemal każdy. Poznaj najważniejsze zalety pływania i dowiedz się, jakie korzyści może Ci przynieść kurs pływania Warszawa Plavita Sadhana w ASY Studio!

 

Zalety pływania

1. Pływanie a odchudzanie

Pływanie to świetny sposób na spalanie kalorii. Po ok. 20 minutach treningu organizm zaczyna czerpać energię potrzebną mu do pracy z zapasów zgromadzonego tłuszczu, co przekłada się na wyszczuplenie sylwetki.

2. Pływanie jako rehabilitacja

Rehabilitacja w basenie sprzyja odciążeniu kręgosłupa i aparatu ruchu. Zalety pływania Plavita Sadhana to m.in. zniwelowanie bólu w odcinku lędźwiowym, a także dolegliwości w odcinku szyjnym.

Pływanie Plavita Sadhana to ćwiczenia uaktywniające stawy międzykręgowe, które są odpowiedzialne za amortyzację oraz ruchomość całego szkieletu. Dzięki rehabilitacji w wodzie kręgosłup staje się bardziej ruchomy.

3. Wzmocnienie siły kości

Masa kostna zmniejsza się wraz z wiekiem, szczególnie u kobiet. Pływanie może pomóc w zapobieganiu utracie masy kostnej wywołanej wiekiem, a także jest pomocne dla osób z bólem stawów lub zapaleniem stawów.

4. Poprawa zdrowie serca

Pływanie Plavita Sadhana wzmacnia również najważniejszy mięsień w ludzkim ciele – serce. Poprawia krążenia krwi zmniejszając ryzyko m.in. zbyt wysokiego ciśnienia krwi i choroby wieńcowej.

Poziome ułożenie ciała podczas pływania sprawia, że serce pompuje krew bez oporów związanych z działaniem siły grawitacji. Objętość krwi wypływającej z serca przy jednym skurczu zwiększa się o 20 proc., a tętno spoczynkowe spada, także dzięki temu, że temperatura ciała w wodzie się obniża.

5. Zwiększa koordynację

Pływanie Plavita Sadhana to jeden z najlepszych sposobów na poprawę koordynacji ruchowej i wydolności, tym bardziej, że podczas tej aktywności kluczowe jest prawidłowe skoordynowanie oddechu i ruchu. Pozwala to zyskać nowe umiejętności i zwiększyć świadomość swojego ciała.

6. Zmniejsza częstotliwość ataków astmy

Astma jest spowodowana stanem zapalnym w drogach oddechowych, który je blokuje i powoduje trudności w oddychaniu. Nauka odpowiedniego oddychania podczas ćwiczeń Plavita Sadhana Różne może pomóc w zmniejszeniu liczby ataków astmy i wpłynąć na komfort codziennego życia osób borykających się z tą chorobą.

7. Pozytywnie wpływa zdrowie psychiczne

Stres, lęk i depresja to kwestie zdrowia psychicznego, których nie należy ignorować. Pływanie uwalnia endorfiny oraz powoduje reakcję wzrostu nowych komórek mózgowych w części mózgu, która zanika pod wpływem przewlekłego stresu. Ruchy unoszące ciało w wodzie powodują rozciąganie mięśni, zaś ćwiczenia Plavita Sadhana uczą rytmicznego, świadomego oddychania co rozluźnia psychicznie, emocjonalnie i fizycznie. Wprowadza osobę pływającą w stan podobny do medytacji, co dzieje się w przypadku praktykowania jogi.

Kurs pływania Warszawa Plavita Sadhana to połączenie wszystkich zalet pływania, a także korzyści, które niesie medytacja i nauka świadomego oddychania znanego z ćwiczeń jogi. Zapisz się na zajęcia Plavita Sadhana – kurs pływania Warszawa ASY Studio!