Zhong Yuan Qigong

Zhong Yuan Qigong to Qigong wyższego poziomu (można porównać go do studiów magisterskich). Jest to system wspierający rozwój i uzdrowienie człowieka. Do dzisiejszego dnia już tysiące ludzi praktykujących tę technikę poprawiło swoje zdrowie, polepszyło jakość życia i odniosło sukces.

Jak wyglądają zajęcia i na czym są oparte?

1. Podstawowe ćwiczenia przygotowujące (rozgrzewające), które mają dynamiczny charakter i otwierają (odblokowują, oczyszczają) wszystkie główne meridiany oraz punkty akupunkturowe, a także ułatwiają ruch (przepływ) energii w meridianach (rzekach) naszego organizmu. W zależności od składu grupy takie ćwiczenia trwają od 20 do 30 minut.
2. Ćwiczenia główne. Są to ćwiczenia statyczne (medytacyjne), które są wykonywane w pozycji stojącej, siedzącej oraz czasem leżącej. Ćwiczenia te mają na celu akumulację energii Yin i Yang oraz ich równomierny rozkład w ciele osoby trenującej, co z kolei prowadzi do przepływu i akumulacji niezbędnej energii nie tylko w meridianach, lecz także w narządach wewnętrznych. To daje siłę, a silny człowiek jest zawsze zdrowy i spokojny. Ze względu na ogarniający go spokój jest w stanie spojrzeć na każdą sytuację całościowo oraz w odpowiednim momencie zareagować poprawnie i właściwie. To z kolei pociąga za sobą pewność i szczęście. Takie ćwiczenia statyczne są wykonywane od 20 do 60 minut każde.
3. Wszystkie ćwiczenia Zhong Yuan Qigong odmładzają, leczą i wzmacniają ciało. Prowadzą do otwarcia twórczego potencjału, kreatywności, dodatkowych umiejętności i możliwości.

Czas trwania jednych zajęć to 2 godziny. Odzież powinna być wygodna i umożliwiać swobodne wykonywanie ruchów. Zajęcia odbywają się w soboty od 11:00 do 13:00 w Warszawie pod adresem: aleja Niepodległości 140, lokal 6.
PS Należy przygotować się na praktyki medytacyjne. Jak właściwie medytować, żeby osiągnąć w tym sukces – pokażę, wyjaśnię i nauczę na zajęciach. Jednak od samego początku należy być gotowym na medytację, czyli mieć świadomość tego, że trzeba będzie pozostać w nieruchomej pozycji przez określony czas.