Plavita Sadhana, czyli połączenie gimnastyki w wodzie i jogi

Pływanie to jedna z bardziej przyjemnych i relaksujących sportów. Joga zaś to system ćwiczeń, który odprężą całe ciało i umysł. Czy wiesz, że istnieje połączenie tych dwóch aktywności fizycznych? Poznaj Plavita Sadhana!

Czym jest Plavita Sadhana?

Plavita Sadhana można porównać do aqua aerobiku. Jest to rodzaj aktywności fizycznej rekreacyjnej odpowiedniej zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, dla bardzo wysportowanych i tych mniej. Oprócz technik jogi, obejmuje też ćwiczenia oddechowe wykonywane na lądzie i w wodzie oraz całkowite zanurzenie w procesie interakcji ze środowiskiem wodnym. Plavita Sadhana pozwala poprawić formę fizyczną, znormalizować stan psycho-emocjonalny i znaleźć harmonię z samym sobą i otaczającym światem.

Autorem i twórcą Plavita Sadhany jest Andrey Vladimirovich Sydersky, który to połączył specjalną technikę oddechową w wodzie z nowoczesnym pływaniem sportowym i nurkowaniem swobodnym. W trakcie ćwiczeń stosuje się różne odmiany podstawowych stylów pływania z określonym rytmem oddychania (oraz wstrzymywania powietrza) na powierzchni lub pod wodą. Ćwiczy się na różnych odległościach ze zmianą intensywności ćwiczeń.

Plavita Sadhana – joga w “stanie nieważkości”

Ziemska grawitacja nieustannie stwarza warunki do treningu ciała i można powiedzieć, że joga to „gimnastyka grawitacyjna”. Woda ma jednak wyjątkowe właściwości: hydro-nieważkość pozwala rozładować napięcia mięśni i stawów, a gęstość wody “naciskając” na klatkę piersiową uczy prawidłowego oddychania, co przyczynia się do rozwoju i zwiększenia siły płuc oraz mięśni odpowiadających za oddychanie. Środowisko wodne stworzyło wszystkie niezbędne warunki, które pozwalają nauczyć się kontrolować oddech. 

Zajęcia Plavity Sadhany opierają się na pływaniu rekreacyjnym, nauce odpowiednich ruchów w wodzie oraz precyzyjnej synchronizacji już przepracowanych, technicznie poprawnych ruchów z właściwym oddychaniem. Pozwala to na bardziej efektywne pływanie – szybsze przemieszczanie się ze zmniejszeniem częstotliwości rytmu oddechu. Co więcej, zwiększysz swoją wytrzymałość, co pozwoli Ci pływać na dłuższe odległości z mniejszym zmęczeniem oraz będziesz w stanie osiągnąć lepsze wyniki sportowe.

Podsumowując, ćwiczenia Plavita Sadhana to praca z uwagą, ruchem i oddychaniem, która prowadzi do stanu spokoju, dystansu i wewnętrznej ciszy.

Plavita Sadhana gimnastyka w wodzie Warszawa ASY Studio

Uważamy, że pływanie to praktyka, która pozwala udoskonalić wiele umiejętności. Uczymy świadomej kontroli ruchów i oddychania w stanie nieważkości korzystając z najbardziej efektywnych ćwiczeń i programów szkoleniowych do nauki pływania dla dorosłych.

Wierzymy, że każdy może nauczyć się dobrze pływać, niezależnie od wieku i poziomu sprawności.

Przekonaj się o tym na naszych zajęciach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *