AROMATERAPIA

Aromaterapia to doskonały sposób na relaks, poprawę zdrowia, utrzymanie wyglądu, czy wręcz przeciwnie, pobudzenie mózgu przy pomocy substancji olejowych. 

Warto wspomnieć, że olejki eteryczne wpływają na kondycję psychofizyczną, dlatego trzeba bardzo uważać przy doborze zapachów. Mają więc wskazania i przeciwwskazania. Poniżej przyjrzymy się bliżej, czym jest aromaterapia i jaki wpływ na nasz organizm mają najpopularniejsze zapachy.

Jak działa aromaterapia?

Ekstrakty działają na organizm poprzez układy neurorefleksyjne i humoralne. 

   Jeśli mówimy o układzie neuroreflnksyjnym, to proces wygląda następująco: zapach olejku dostaje się do jamy nosowej, w której znajdują się receptory. One zatem wyczuwają zapach wybranego oleju i przekazują sygnały do centralnego układu nerwowego. Otrzymane sygnały wpływają na układ nerwowy, hormony i nastrój.

   Jeśli mówimy o układzie humoralnym, to proces ten zachodzi z powodu sieci naczyń włosowatych dróg oddechowych, płuc i skóry. Dzięki wyżej wymienionym drogom zapach olejków eterycznych jest szybciej wchłaniany, a przyspieszone wchłanianie wyjaśnia efekt terapeutyczny.

Sposoby stosowania aromaterapii

Wszystko zależy od Twojego celu: relaksacji, uzdrowienia lub regeneracji na poziomie fizycznym. 

Za pomocą kamieni aromatycznych lub lamp aromatycznych możesz się zrelaksować i przywrócić swoje zasoby. Dzięki inhalacji leczyć choroby sezonowe. Masażem:

● zachować figurę

● zredukować cellulit

● złagodzić napięcie mięśni

● poprawić kondycję skóry

Sesja aromaterapeutyczna nie może trwać krócej niż 15 minut i dłużej niż 2 godziny.

Wpływ na organizm 5 najpopularniejszych olejków eterycznych:

● Pomarańczowy – działa tonizująco (regenerująco) na układ nerwowy, poprawia nastrój, łagodzi stres, zmęczenie. Olejek pomarańczowy pomaga również w walce z cellulitem, zatrzymywaniem wody i obrzękami.

● Lawenda – aktywuje i pobudza układ nerwowy, likwiduje problemy skórne, zmiany grzybicze, łagodzi zaczerwienienia i łuszczenie.

● Eukaliptus – sprzyja relaksacji, poprawia oddychanie, zmiękcza i poprawia stan skóry.

● Jaśmin – łagodzi stres, bóle głowy, zmęczenie, poprawia nastrój. Również jaśmin doskonale działa na podrażnioną i przesuszoną skórę.

● Trawa cytrynowa (Lemongrass) – działa pobudzająco (aktywizująco), działa również przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, łagodzi bóle głowy i stany zapalne.

Ważne jest, aby zrozumieć, że każdy z powyższych olejków eterycznych ma przeciwwskazania. Również aromaterapii nie należy wykonywać zbyt często. Może to prowadzić do alergii, migreny, podrażnień – olejozależnych.

Na życzenie klienta podczas masażu stosujemy aromaterapię. Przyjdź do nas i wybierz „swój” zapach na dziś 

Z miłością, ASY-studio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *