Masaż hiszpański – na czym polega?

Hiszpański masaż twarzy (inaczej masaż strukturalno-mięśniowy) to stosunkowo nowy masaż łączący w sobie skuteczność technik zachodu oraz zasady zgodności ducha i ciała zaczerpnięte z nauk medycyny wschodniej. Mimo początkowego sceptycyzmu tradycyjnej medycyny, podejście to zyskało popularność wśród klientów i lekarzy, którzy byli mile zaskoczeni efektem. Od końca XX wieku masaż hiszpański praktykowany był już w różnych krajach na całym świecie. W hiszpańskim masażu stosuje się podejście zintegrowane, dzięki czemu podczas sesji można wpływać jednocześnie na kości, mięśnie, nerwy i naczynia krwionośne. Najczęściej stosuje się go do odmładzania skóry twarzy. 

Technika masażu hiszpańskiego
Ponieważ masaż hiszpański jest kombinacją różnych technik, jedną z jego zalet jest duża liczba sposobów masowania, którą można zmieniać i w pełni dostosowywać do klienta, oferując mu to, co jest dla niego najlepsze i eliminując przyzwyczajenie do powtarzających się ruchów.

Zazwyczaj jest dosyć dynamiczny i intensywny, ale również relaksujący. Podczas masażu hiszpańskiego całkowicie wykluczono nawet najmniejszy dyskomfort, mimo tego, że obejmuje dość głęboką penetrację do tkanki mięśniowej. Wymaga to dobrej znajomości anatomii i umiejętności zastosowania wiedzy do każdego pacjenta.

Masaż hiszpański można wykonywać na całym ciele lub tylko na twarzy. Efekt będzie natychmiastowy i szybko widoczny, zwłaszcza na twarzy. Obecnie jest to dobra metoda zapobiegania starzeniu skóry, sposób na cellulit i element drenażu limfatycznego. Przyspiesza krążenie krwi, usuwa toksyny i nadmiar wody z organizmu.

Hiszpański masaż twarzy – rezultaty:

– Poprawa owalu twarzy;

– Zwiększenie elastyczności skóry i napięcia mięśni twarzy, szyi i dekoltu;

– Natlenienie i detoksykacja skóry;

– Akceleracja procesów regeneracji komórek;

– Zapobieganie starzeniu się skóry;

– Wygładzanie zmarszczek;

– Efekt liftingu twarzy;

– Pobudzenie krążenie krwi i usprawnienie procesów metaboliczne w komórkach skóry;

– Zmniejszenie zaczerwienienia na twarzy;

– Eliminacja tworzenia się worków i cieni pod oczami;

– Stymulacja tworzenia kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów.

– Spowolnienie procesu powstawania zmarszczek;

– Regulowanie produkcji sebum;

– Łagodzenie podrażnionej skóry po głębokim peelingu i oczyszczeniu;

– Przyspieszenie regeneracji, oczyszczanie i zwężanie porów;

– Poprawa mikrokrążenia;

– Eliminacja oznak zmęczenia i stresu;

– Poprawa kolorytu skóry.

Im częściej korzystasz z masażu hiszpańskiego, tym bardziej zauważalny i trwały będzie efekt. Osiągnięcie dobrej kondycji skóry nie jest tak trudne, szczególnie jeśli pomagasz swojemu ciału w tak przyjemny sposób. Specjaliści ASY Studio Joga i Masaż w Warszawie sprawią, że Twój powrót do zdrowia i piękna będzie szybki i naprawdę komfortowy.

Umów się na sesję hiszpańskiego, odmładzającego masażu twarzy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *