Masaż na ból głowy – 7 najważniejszych korzyści zdrowotnych związanych z masażem głowy

Ból głowy i migrena może naprawdę uprzykrzyć życie. Spędzają sen z powiek, nieraz wywołują mdłości i odbierają możliwość normalnego funkcjonowania. Niezależnie od tego, czym są wywołane, jednym z najskuteczniejszych sposobów uśmierzenia tych dolegliwości jest masaż na ból głowy. Poznaj różne korzyści wynikające z masażu głowy – nie tylko leczenie migren!

Masaż na ból głowy

Terapia masażu głowy polega przede wszystkim na poprawie przepływu energii w tym obszarze i uwolnieniu kanałów energetycznych z negatywnej energii, która uważana jest za źródło chorób i dolegliwości. Masaż głowy jest praktykowany od stuleci, a ludzie czerpią z niego wiele korzyści. Sztuka masażu głowy jest ajurwedyjską formą leczenia i relaksacji powszechnie stosowaną w wielu krajach azjatyckich, a od pewnego czasu również jest praktykowana z powodzeniem w Europie w celu zwalczania codziennego niepokoju i napięcia.

Zazwyczaj jest dosyć dynamiczny i intensywny, ale również relaksujący. Podczas masażu hiszpańskiego całkowicie wykluczono nawet najmniejszy dyskomfort, mimo tego, że obejmuje dość głęboką penetrację do tkanki mięśniowej. Wymaga to dobrej znajomości anatomii i umiejętności zastosowania wiedzy do każdego pacjenta.

Masaż hiszpański można wykonywać na całym ciele lub tylko na twarzy. Efekt będzie natychmiastowy i szybko widoczny, zwłaszcza na twarzy. Obecnie jest to dobra metoda zapobiegania starzeniu skóry, sposób na cellulit i element drenażu limfatycznego. Przyspiesza krążenie krwi, usuwa toksyny i nadmiar wody z organizmu.

Masaż głowy – zalety

Ulga od migreny
Wiele osób cierpi na migrenę z powodu napięć w górnej części pleców, szyi i głowy. Może to bardzo utrudnić życie, a także prowadzić do wielu innych problemów. Masaż na ból głowy niweluje napięcie mięśni i zmniejsza naciski na pewne obszary, co prowadzi do lepszego przepływu krwi. Efektem jest skuteczne zmniejszenie bóli głowy.

Leczy objawy bezsenności i niepokoju
Współczesny styl życia ma niestety niezbyt dobry wpływ na zdrowie człowieka. Brak możliwości znalezienia czasu dla siebie i ciągłe poświęcanie się pracy to tylko niektóre z nich. Ludzie zwykle są tak zajęci, że ignorują oczywiste oznaki poważnych problemów, takie jak bezsenność i wewnętrzny niepokój. Masaż głowy natychmiast przynosi ulgę poprzez łagodzenie tego typu fizycznych symptomów, pozwalając w ten sposób na lepsze samopoczucia i odprężenie.

Zwiększa możliwości pamięci
Zdrowy umysł jest kluczem do sukcesu i dobrej pamięci. Masaż głowy zwiększa przepływ krwi do układu nerwowego i może uspokoić umysł oraz “opróżnić” go z natrętnych myśli. Masaż na ból głowy nie tylko likwiduje dolegliwości fizyczne, ale również umożliwia lepsze dotlenienie mózgu. Dzięki temu klarowniej myślisz i uwalniasz się od stresu emocjonalnego.

Detoksykuje organizm poprzez stymulację drenażu limfatycznego
Układ limfatyczny chroni organizm przed zakażeniami, rozprowadza i utrzymuje w równowadze płyny ustrojowe Masaż głowy to świetny na jego usprawnienie i wzmocnienie układu odpornościowego. Masaż stymuluje przepływ krwi do szyi, a tym samym pomaga w usuwaniu odpadów z organizmu.

Zmniejsza częstość akcji serca i obniża ciśnienie krwi
Wysokie ciśnienie krwi często nie daje żadnych objawów i dlatego nazywa się je “cichym zabójcą”. Masaż głowy jest naturalnym sposobem radzenia sobie z problemami z wysokim ciśnieniem krwi. Badania wykazały, że regularne masaże mogą zmniejszać ryzyko wahań ciśnienia krwi i obniżać poziom hormonów stresu. Pozwala to tym samym zmniejszyć ryzyko zawału serca lub niewydolności nerek.

Zwiększa zakres ruchu
Masaż głowy jest świetną techniką rozluźniającą napięte mięśnie i poprawiającą ich elastyczność. Terapia koncentruje się na głowie, ramionach i górnej części pleców, dzięki czemu niweluje bóle tych obszarów, częste u osób pracujących przy komputerze. Masaż głowy zapewnia lepszy zakres ruchu szyi i barków.

Zapewnia szybszy wzrost włosów
Masaż głowy na porost włosów stymuluje przepływ krwi do cebulek włosów, co pozytywnie wpływa na szybki wzrost mocnych i silnych włosów. Regularne masowanie głowy za pomocą odpowiedniej techniki może nawet zwiększyć szanse na wzrost włosów dwukrotnie!

Masaż głowy Warszawa
Jeśli borykasz się z ciągłym bólem głowy, zmęczeniem, bólem zatok, szyi i barków umów się jak najszybciej na masaż na ból głowy w ASY Studio Warszawa i przekonaj się, jak można pozbyć się dyskomfortu w naturalny i bezpieczny sposób!