Energia Qi – pokonaj swoje dolegliwości zdrowotne i emocjonalne!

Czym jest Qi? Mówiąc najprościej, Qi to energia. Jest to uniwersalna siła życiowa, czyli energia Wszechświata. Wszystko we Wszechświecie składa się z energii – szumiący wiatr, szalejąca burz, wzburzona woda czy błyskawica.

Energia Qi i tradycyjna medycyna chińska

Qi jest chińskim określeniem energii życiowej, czyli ducha życia, siły życiowej, która przepływa przez wszystkie żywe istoty. Jest to między innymi niezbędna część akupunktury, Qigong i wschodnich sztuk walki.

Koncepcja energii Qi pochodzi z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM), która jest najstarszym ciągłym systemem medycznym w historii ludzkości. Akupunktura, ziołolecznictwo, chiński masaże i Qigong to właśnie główne gałęzie tradycyjnej medycyny chińskiej. We wszystkich tych dziedzinach używa się tego samego pojęcia Qi, czyli energii życiowej. Pojęcie siły życiowej można znaleźć w większości starożytnych kultur świata. W Indiach nazywa się to prana, w Chinach chi, w Japonii ki, dla rdzennych Amerykanów jest to zaś Wielki Duch . Dla wszystkich tych kultur i innych, idea siły życiowej jest lub była centralnym elementem ich form medycyny i uzdrawiania.

Energia Qi – harmonia i samoświadomość

Qi zawiera moc i mądrość. Ale energia ta nie jest dostępna tylko dla wybranych; energia Qi jest wszędzie i wszystko nią jest. Cała ta energia ma świadomość. Więc wszystko we Wszechświecie ma cel. Dzięki energii i świadomości wszystkie żywe istoty są połączone.

Ludzka istota jest uniwersalną energią zharmonizowaną z ziemską energią i przekształconą w życie. Energia Qi jest w Tobie, jednak w czasie chaosu i braku samoświadomości trudno ją w sobie odnaleźć. Częstymi objawami zaburzonego przepływu energii Qi są bóle w ciele, migreny, choroby oraz problemy emocjonalne. Jednak gdy nauczysz się wykorzystywać swoją energię Qi i panować nad nią możesz pomóc sobie zniwelować wiele dolegliwości i prawdziwiej przeżywać życie.

Budowanie energii Qi w ciele

Pojęcie energii Qi rozciąga się także poza ciało fizyczne, na subtelne energie, które aktywują wszystkie ludzkie funkcje, w tym emocje i myśli. Niezrównoważone Qi powoduje, że Twoje emocje są wzburzone, niepewne, a umysł pełen zmartwień. Zrównoważenie przepływu Qi pozwoli Ci poskromić negatywne myśli i emocje, a także odnaleźć prawdziwy spokój i rozbudzić w sobie kreatywność na wszystkich poziomach – sztuki, biznesu, relacji, wychowywania dzieci itp.

Duchowe Qi czyni nas bardziej zdolnymi do wejścia w wyższe stany świadomości wewnętrznej.

Qigong – ćwiczenia równoważące przepływ Qi

Tai Chi, taoistyczne sztuki walki i uzdrawiania, a także ćwiczenia Qigong pomagają rozwinąć subtelną energię Qi i nauczyć się bezpośredniego odczucia i doświadczenia tego, co jest w Twoim ciele.

Praktykowanie Qigong może pomóc ci dostroić się do wrodzonych zdolności uzdrawiania i pozwolić im funkcjonować przy ich największym potencjale.

Przyjdź do ASY Studio Joga i Masaż Warszawa i naucz się wykorzystywać potencjał swojej energii życiowej za pomocą masażu i ćwiczeń Qigong!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *