Który masaż relaksujący jest najlepszy?

Żyjesz w  stresie? Cierpisz na chroniczne zmęczenie? Borykasz się z problemem ciągłego napięcia mięśni, bólu głowy i bezsenności? Masaż relaksacyjny pomoże ci znaleźć spokój i poczucie harmonii, jednocześnie regenerując siły witalne. Zapewni relaks, odpoczynek i poczucie spokoju.

Masaż relaksujący – Twoja chwila wytchnienia

Istnieje cała grupa technik masażu leczniczego, które przynoszą efekt terapeutyczny, np. likwidację dolegliwości pourazowych czy pooperacyjnych. Prawidłowo wykonany masaż może pomóc zmniejszyć napięcia kręgosłupa i stawów, rozluźnia mięśnie czy zmniejsza ból związany z przeciążeniem organizmu. Co więcej, pobudzanie odpowiednich punktów na ciele odblokowuje przepływ energii i przywraca fizyczną równowagę organizmu. Jednym z popularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach masażu jest masaż relaksacyjny, czyli masaż rozluźniający mięśnie. Nie jest to masaż leczniczy, a po prostu przyjemny zabieg, dzięki któremu poczujemy się odprężeni i wypoczęci. Co nie znaczy, że powinniśmy go traktować jako mniej ważnego dla naszego ciała! Który masaż relaksacyjny jest najlepszy? Według nas masaż hiszpański, ponieważ łączy najskuteczniejsze praktyki znane na Zachodzie ze starodawnymi, ale równie korzystnymi tradycjami ajurwedyjskimi.

Hiszpański masaż relaksacyjny opis

Masaż relaksacyjny jest zazwyczaj zabiegiem na całe ciało (masaż relaksacyjny całościowy), chociaż stosuje się go również na wybrane części ciała – nogi, ręce czy plecy. W tym rodzaju masażu, masażysta wykorzystuje delikatne ruchy dłońmi, lekkie uderzenia, ugniatanie skóry i mięśni, a czasem również rytmiczne kołysanie z boku na bok. Masażysta działa wolniej i używa lżejszego nacisku. W masażu relaksacyjnym terapeuta nie będzie rozpracowywał napiętych mięśni, ponieważ celem jest odprężenie. Czasem tak duże, że możesz nawet zasnąć! Masaż rozluźniający mięśnie to dobry wybór dla kogoś, kto po raz pierwszy wybiera się do gabinetu masażu lub dla osoby walczącej ze stresem.

Do czego służy masaż relaksujący?

Zadaniem takiego masażu jest wprowadzenie organizmu w stan głębokiego odprężenia. Efektem są rozluźnione mięśnie, zniwelowane napięcia fizycznego i psychicznego. Masaż hiszpański stymuluje zakończenia nerwów czuciowych w skórze, które przekazują bodźce przez układ nerwowy i sprawiają, że mózg uwalnia endorfiny – tzw. hormony szczęścia i naturalne środki przeciwbólowe wywołując dobre samopoczucie i ułatwiając zasypianie. Delikatny masaż relaksujący koi zszargane nerwy i pozwala odzyskać równowagę wewnętrzna.

Masaż relaksacyjny Warszawa Centrum

Sesja masażu relaksacyjnego jest świetnym rozwiązaniem, kiedy chcesz trochę odpocząć, dać sobie chwilę relaksu i dystansu od codziennych problemów i zmartwień. Jest to również genialny pomysł na prezent dla bliskiej osoby! Wiosna to idealna pora na zadbanie o swoje ciało i umysł! Umów się na wizytę w ASY Studio Masaż Warszawa lub podaruj komuś bon podarunkowy dla masaż!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *