W czym ćwiczyć jogę? Czyli jak wybrać odpowiedni strój do jogi

Joga jest jednym z najlepszych sposobów na złagodzenie stresu, zadbanie o swoje zdrowie i kondycję. Wybierasz się na swoje pierwsze zajęcia jogi dla początkujących? A może ćwiczysz jogę już jakiś czas, ale dalej nie wiesz jak poczuć się komfortowo i wybrać odzież, która się sprawdzi przy tego typu praktyce? Oto kilka wskazówek, jak znaleźć idealny strój do jogi i w czym ćwiczyć jogę!

1. W czym ćwiczyć jogę? Przede wszystkim pamiętaj o komforcie!

W jodze niezwykle istotne jest zadbanie o swoje poczucie komfortu. Wybierz tkaniny, które są oddychające, odprowadzają wilgoć i rozciągają się. Upewnij się, że rozmiar Twojego stroju do jogi jest odpowiedni – nie jest za mały lub zbyt duży, ponieważ może to spowodować dosyć duży dyskomfort podczas zmian pozycji.

2. Strój do jogi – “na cebulkę”

Założenie na siebie kilku warstw ubrań jest idealnym rozwiązaniem na zajęcia jogi. Twoje odczuwanie ciepła podczas zajęć jogi zmienia się w ich trakcie. Na początku zajęć, zanim się rozgrzejesz, może być Ci trochę zimno. Potem za to coraz cieplej, a nawet gorąco, dlatego założenie na siebie warstw, np. koszulki i bluzy jest dobrym pomysłem.

3. Legginsy czy dresy? Podkoszulek czy luźna bluzka? W czym ćwiczyć jogę?

Tak naprawdę ile osób, tyle opinii. Niektórzy wolą typowe, klasyczne dresy, dla innych ważne jest, aby mieć profesjonalne, modne legginsy do jogi. Należy jednak pamiętać, aby wybrany przez Ciebie dół stroju do jogi nie był zbyt obcisły, ponieważ może to krępować ruchy, ani zbyt luźny – szerokie nogawki mogą plątać się podczas ćwiczeń. Dobrze by było gdyby miał też wysoki stan, aby np. przy psie z głową w dół nie pokazać zbyt dużo. Jeśli wybierasz dresy, weź takie które mają ściągacze w nogawkach. Top, który zakładasz powinien być dosyć przylegający lub również ze ściągaczem u dołu, aby nie odsłaniał pleców przy pochylaniu się.

4. Strój do jogi a materiały

Joga, wbrew pozorom, może być wyczerpująca i może sprawić, że naprawdę się spocisz! Dlatego też wybierając strój do jogi zwróć uwagę na materiały, z jakich został wykonany. Postaraj się znaleźć taką odzież, która odprowadza wilgoć i pochłania pot, ponieważ ćwiczenie w mokrych, przepoconych ubraniach może skutkować otarciami. Profesjonalna odzież treningowa spełni te wymagania, ale również klasyczne, naturalne materiały jak bawełna czy len. Osoby nadmiernie pocące się powinny używać ręczników do wycierania ciała.

Najłatwiejszym sposobem znalezienia idealnego stroju do jogi… jest po prostu testowanie! Na pierwsze zajęcia jogi przyjdź po prostu z najprostszymi, wygodnymi ubraniami i przekonaj się, w czym będzie Ci najlepiej ćwiczyć. Nabierając trochę praktyki, sam będziesz wiedział jakich ubrań potrzebujesz, aby czuć się komfortowo na macie.  A w ASY Studio ważna jest praktyka jogi, a nie metki Twoich ubrań;) Przyjdź na nasze darmowe zajęcia 8 kwietnia w nowej sali przy ulicy Towarowej 22 i sam się przekonaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *