Masaż całościowy – jak się przygotować?

Jeśli pierwszy raz wybierasz się na masaż, w szczególności masaż całościowy, prawdopodobnie masz kilka pytań i trochę wątpliwości. Zastanawiasz się, czego możesz się spodziewać? Jak się ubrać? W jaki sposób się zachowywać? Jeśli nigdy nie byłeś na masażu, za pewne też trochę obawiasz się i wstydzisz, że obca osoba będzie dotykać Twojego ciała. Dowiedz się, jak się przygotować do masażu ciała i rozwiej wszystkie swoje obawy!

Masaż całościowy – przygotowanie

  • Przed masażem należy wziąć prysznic, aby odświeżyć swoje ciało i oczyścić je z poprzednio zastosowanych kosmetyków. Pozwoli to na lepsze wchłanianie przez skórę substancji aktywnych zawartych w kosmetykach do masażu. W przypadku masażu twarzy, szyi i dekoltu warto wykonać też pełny demakijaż. Możesz wziąć prysznic i zmyć makijaż w domu lub w łazience w ASY Studio Joga i Masaż Warszawa.
  • Jeśli masz dłuższe włosy zepnij lub zwiąż je wysoko na głowie. Ułatwi to pracę masażyście oraz zmniejszy ryzyko ich naoliwienia czy szarpnięcia. Przed masażem powinno się również zdjąć biżuterię. Dzięki temu masażysta będzie miał swobodny dostęp nawet do najdrobniejszych części twojego ciała, jak uszy czy palce.
  • Przed jak i po masażu pamiętaj o nawodnieniu się, ponieważ woda pomaga wypłukać uwolnione podczas masażu toksyny.
  • Przyjdź ubrany w luźny strój lub weź taki z sobą. Łatwiej będzie Ci go zdjąć z siebie do masażu, a także docenisz go, kiedy po masażu, będąc rozluźnionym i zrelaksowanym, nie będziesz musiał zakładać sztywnych czy uciskających ubrań.

Masaż całościowy – o czym pamiętać podczas masażu?

Oddychaj

Relaksacja Twojego ciała i umysłu jest kluczem do jak najlepszego wykorzystania sesji masażu. Głębokie i spokojne oddychanie nie tylko pomoże Ci się zrelaksować, ale i rozluźnić mięśnie, dzięki czemu masaż będzie skuteczniejszy.

Komunikuj się

Istotne jest, aby nie bać się rozmawiać z masażystą. Poinformuj go o wszelkich alergiach na płyny, oleje lub proszki, które mogą być używane, a także powiedz o problematycznych obszarach twojego ciała, które powodują ból lub których wolisz uniknąć podczas masażu. Możesz również bez skrępowania powiedzieć, że wolisz nie rozmawiać podczas sesji czy chcesz (lub nie) posłuchać relaksującej muzyki. Masażysta bardzo ceni takie informacje, poniewaz chce zapewnić Ci jak najwyższy komfort.

Nie masz czego się wstydzić

Zapewniamy Cię, że masażyści nie dbają o Twoją figurę, nadprogramowe kilogramy, dziwne znamiona czy owłosienie. Podczas swojej pracy widzieli mnóstwo różnych ciał i jedyne na czym się skupiają to zapewnienie jak najlepszych efektów oraz przyjemności i komfortu pacjentowi.

Pierwszy masaż ciała – czego możesz się spodziewać?

Masaż może być bardzo terapeutyczny, może pomóc w zmniejszeniu lęku, rozładowaniu napięcia mięśniowego i łagodzeniu bólu. Kiedy wiesz, czego się spodziewać i jak przygotować się do masażu, możesz czerpać ze wszystkich korzyści tego typu terapii.

1. Zostaniesz poproszony o rozebranie się

Po Twoim wejściu do pokoju masażysta wyjdzie, aby zapewni ci prywatność potrzebną do rozebrania się. To zależy od Ciebie, czy całkowicie się rozbierzesz czy uznasz, że wolisz zostać w bieliźnie. Twój masażysta zadba o to, abyś był odpowiednio przykryty ręcznikiem lub prześcieradłem przez całą sesję masażu.

2. Możesz zasnąć podczas masażu

Jeśli wybierasz się na masaż relaksacyjny to bardzo możliwe, że poczujesz taką ulgę i odprężenie, że lekko się zdrzemniesz. Nie martw się! To jest Twój czas, masażysta Twoją drzemkę potraktuje jako komplement 

3. Będziesz chciał wrócić!

Uwolnienie endorfin podczas i po masażu spowoduje, że poczujesz naturalną radość. Co więcej, endorfiny mają swoje własne właściwości lecznicze, a korzyści płynące z terapii masażu gromadzą się w miarę upływu czasu, dzięki regularnym sesjom. Im częściej korzystasz z usług masażysty, tym lepiej się czujesz!

Umów się na masaż:

Tel. kom.:      Sergej                            +48 536 878 523
Tel. kom.:      Omelija Klars              +48 791 602 322

E-mail:          s.a.eryomin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *