Masaż twarzy Gua Sha – czy jest bolesny i niebezpieczny? Cała prawda o Gua Sha!

“Gua” oznacza w języku chińskim skrobać, a “Sha” oznacza czerwoną wysypkę. Masaż Gua sha można zatem rozumieć jako „skrobanie do czerwoności”. Fanki naturalnej pielęgnacji skóry twarzy i ciała na pewno znają tę technikę masażu. Jednak czy masaż twarzy Gua Sha jest bezpieczny? Czy jest się czego bać?

Masaż twarzy Gua Sha – chińska technika odmładzania

Technika masażu Gua Sha to starożytna, chińska praktyka uzdrawiania i odmładzania, w której używa się płaskiego kamienia (zwykle jest to różowy kwarc lub jadeit) do energicznego “skrobania” skóry, w celu wytworzenia chwilowych wybroczyn. Brzmi strasznie? W sieci można znaleźć mnóstwo niezbyt miłych dla oka zdjęć, przedstawiających skórę tuż po wykonaniu masażu Gua Sha. Jednak czy naprawdę jest się czego bać?

Jak wykonuje się masaż twarzy Gua sha?

Masażysta najpierw smaruje skórę oliwką lub olejkiem. Następnie przyciska narzędzie Gua Sha do skóry i energicznie “skrobie” ją. Natłuszczona skóra pozwala na swobodne poruszanie płytką po skórze i ograniczenie tarcia. Skóra po takim zabiegu jest zaczerwieniona, zwykle przez jakiś czas pozostają na niej wybroczyny i czerwone pręgi. Twarz wtedy nie wygląda zbyt ładnie. Czy tego typu masaż może zaszkodzić? Czy jest bezpieczny dla skóry twarzy?

Masaż Gua Sha – działanie

Masaż twarzy tego typu ma na celu odprowadzenie nadmiaru płynu z komórek skóry, pobudzenie przepływu krwi, odblokowanie kanałów energetycznych, a także unormowanie przepływu płynów limfatycznych w skórze. Pozwala to na podniesienie, tonację i rzeźbienie twarzy. Masaż twarzy Gua Sha zalecany jest dla każdego stanu skóry, ponieważ pozwala on na unormowanie działania układu limfatycznego w obszarze twarzy i szyi, a co za tym idzie – poprawę naturalnego nawodnienia i dogłębne oczyszczenie skóry.

Gua Sha masaż twarzy – zalety i korzyści

Gua Sha jest techniką masażu, z której korzysta się w celu złagodzenia napięcia mięśni twarzy, zwiększenia krążenia krwi i pobudzenia drenażu limfatycznego. Pomaga rozbić powięź – tkankę łączną okalającą mięśnie, co pozwala nawet wysmuklić twarz i wydalić toksyny z organizmu. Inne zalety masażu Gua Sha to:

  • Zdrowsza, jaśniejsza i bardziej promienna cera
  • Zmniejszenie obrzęków, opuchnięć i cieni pod oczami
  • Napięcie skóry
  • Zwiększenie produkcji kolagenu
  • Wygładzenie zmarszczek
  • Rozjaśnienie przebarwień
  • Odblokowanie porów

Niektórzy uważają nawet, że jest to alternatywa dla botoksu ze względu na zdolność tej techniki do zmniejszania nawet głębokich bruzd na twarzy.  Miłośnicy tej techniki również często wspominają również o zniwelowaniu bólów głowy.

Czy masaż twarzy Gua Sha jest bolesny?

Masaż Gua Sha powoduje zaczerwienienia skóry, ale ślady po zabiegu znikają zazwyczaj po kilku godzinach od wykonania masażu. Jednak zabieg sam w sobie może powodować dyskomfort. Należy pamiętać, że masaż Gua Sha przeprowadzany na twarzy jest delikatniejszy od tego, który wykonywany jest na ciele. Masaż twarzy tą techniką może być co najwyżej lekko nieprzyjemny, chociaż wiele klientem uważa go za dosyć relaksujący zabieg.

Czy masaż Gua Sha twarzy jest bezpieczny?

Technika masażu Gua Sha może wydawać się trochę straszna i ryzykowna, jednak zabieg ten wykonywany przez profesjonalistów jest całkowicie bezpieczny. Ryzyko występuje tylko wtedy, kiedy kupujesz narzędzie jadeitowe przez internet i próbujesz sama wykonać masaż posługując się niesprawdzoną wiedzą z blogów czy Instagrama. Jeśli chcesz mieć pewność, że masaż zostanie wykonany prawidłowo powinnaś udać się do profesjonalnego, sprawdzonego gabinetu masażu. W ASY Studio nasi specjaliści zbadają Twoją skórę, ocenią jej kondycję i tak dobiorą intensywność masażu, abyś mogła cieszyć się tylko korzyściami zabiegu bez skutków ubocznych!

Chroniczny stres codziennego życia wpływa na wygląd Twojej twarzy – zaciśnięta szczęka i zmarszczone czoło to jedne z najczęstszych przyczyn powstawania zmarszczek. Masaż twarzy Gua Sha to terapia, dzięki której zrelaksujesz mięśnie twarzy i przywrócisz skórze witalność i blask.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *