Dlaczego masaż antycellulitowy to najlepszy sposób na cellulit?

Cellulit jest jednym z najczęstszych problemów, z którym borykają się kobiety w różnym wieku, ale również mężczyźni. Istnieje mnóstwo sposobów na cellulit, jednak nie każdy daje zadowalające efekty. Jedną ze skuteczniejszych metod walki z cellulitem jest masaż antycellulitowy, który nie tylko pomaga zredukować cellulit, a także poprawić ogólny wygląd skóry.

Jak działa masaż antycellulitowy?

Wykonywany przez masażystę jest dość intensywny i bardzo energiczny. Świetnie modeluje wybrane partie ciała jak uda, pośladki, brzuch czy talia, ponieważ pobudza krążenie krwi w tkankach, wspomaga działanie układu krążenia i układu limfatycznego. Masaż ten świetnie wpływa na skórę, wygładza ją i uelastycznia. Zmniejsza obrzęki, widoczny cellulit i nadmierną tkankę tłuszczową oraz oczyszcza organizm z toksyn. Masaż antycellulitowy to świetny sposób na zwalczaniu upartego cellulitu, którego ciężko jest się pozbyć przez dietę czy ćwiczenia.

Masaż odchudzający i antycellulitowy – czego się spodziewać?

Najpierw masażysta rozprowadza na obszarze zabiegowym olejek antycellulitowy, który ułatwia masaż i zwiększa jego działanie. Następnie rozpoczyna masowanie z wykorzystaniem technik, które zmiękczają skórę i pobudzają krążenie krwi, które pomoże w usunięciu zbędnych komórek tłuszczowych. Grudki tłuszczu w skórze powstają w wyniku działania toksyn i stanowią główną przyczynę cellulitu. Masaż działa w celu wydalenia toksyn z organizmu i rozbiciu wszelkich zbitek tłuszczu, zmniejszając w ten sposób cellulit. Jest to całkowicie naturalna, nieinwazyjna procedura, która jest bezbolesna i relaksująca oraz o wiele bardziej skuteczna niż kremy antycellulitowe.

Kto powinien skorzystać z masażu antycellulitowego?

Tego typu masaż zalecany jest dla osób, które borykają się z problemem widocznego cellulitu w obszarach problematycznych, takich jak; biodra, nogi, pośladki, ramiona i brzuch. Z masażu antycellulitowego powinny też skorzystać te osoby, które już wcześniej bezskutecznie walczyły z cellulitem, ostatnio szybko schudły lub przytyły oraz prowadzą siedzący tryb życia z niskim poziomem aktywności fizycznej.

Skuteczność masażu antycellulitowego

Masaż antycellulitowy to skuteczna i nieinwazyjna procedura leczenia cellulitu. Oprócz usuwania cellulitu, masaż zmniejsza obrzęki i poprawia ogólną strukturę i kondycję skóry.  Różnicę w wyglądzie skóry zauważysz już po pierwszym zabiegu, lecz sugeruje się zawsze serię ok. 6 zabiegów. Co więcej, masaż antycellulitowy nie wywołuje skutków ubocznych. Po zabiegu zaleca się picie dużej ilości wody, aby wypłukać toksyny.

Czy masaż na cellulit jest bolesny?

Obszary ciała, na których tworzy się cellulit, czasami są wyjątkowo wrażliwe, a mocne naciski i szybkie tempo masowania mogą czasem wywoływać niewielki dyskomfort, jednak masażyści ASY Studio zawsze tak dopasowują intensywność zabiegu, aby pacjent nie odczuwał bólu.

Masaż modelujący, odchudzający i antycellulitowy skutecznie niweluje widoczne objawy cellulitu. Aby efekty były długotrwałe należy również prawidłowo się odżywiać i regularnie ćwiczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *