Masaż odchudzający brzucha – korzyści na sylwetki i zdrowia

Masaż odchudzający brzucha to na pewno nie magiczny sposób na pozbycie się oponki. Aby osiągnąć płaski brzuch należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią dietę i aktywność fizyczną. Jednakże, masaż brzucha może być ich genialnym uzupełnieniem, a odpowiednio wykonywany okazuje się świetną pomocą w walce o ładny brzuch.

Masaż odchudzający brzucha – dlaczego warto?

Obszar brzucha to przede wszystkim żołądek – jeden z ważniejszych narządów w ludzkim organizmie. Trawi zjedzoną żywność i segreguje ją na niezbędne składniki odżywcze. Regularny nacisk wywierany na okolice brzucha lub żołądka powoduje, że narządy wewnętrzne są mobilizowane do jak najlepszego działania, przez co zapobiegamy problemom zdrowotnym. Zdrowy żołądek jest oznaką zdrowego stylu życia, a masaż brzucha stanowi jego integralną część.

Jak masaż odchudzający brzucha może być wpływać na zapobieganie zaparciom?

Zazwyczaj masaż odchudzający brzucha opiera się głównie na okrężnych ruchach wykonywanych zgodnie z ruchem wskazówek zegara w celu poprawy krążenia krwi w ciele, co pomaga poprawić trawienie i zapobiegać zaparciom. Pobudzanie układu trawiennego delikatnym uciskaniem nie tylko rozluźnia mięśnie brzucha i wspomaga pracę jelit, ale także wpływa na produkcję enzymów i płynów ustrojowych. To zaś przekłada się na usuwanie odpadów trawiennych z organizmu.

Masaż wyszczuplający brzucha a łagodzenie wzdęć

Wzdęcia żołądka są podstawowym objawem nadprodukcji gazów w jelitach. Powstają one przede wszystkim przez niewłaściwe trawienie i nadmierne jedzenie ciężkostrawnych produktów. Poddanie się masażowi brzucha pozwala uwolnić nadmiar gazów zgromadzonych w ciele i zmniejszyć objętość brzucha.

Masaż odchudzający brzucha a spalanie tłuszczu i utrata wagi

Masaż brzucha wspomaga również spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ruchy okrężne i nacisk na żołądek przyspiesza metabolizm i poprawia trawienie. Regularnie wykonywany masaż brzucha (najlepiej z poprzedzającym go peelingiem) wzmaga przepływ krwi, dzięki czemu tlen jest szybciej transportowany do komórek. A tylko w obecności tlenu produkowana jest energia, przy której wytwarzaniu spalane są kalorie.

Inne zalety masażu brzucha:

  • Łagodzenie bólu menstruacyjnego – masaż brzucha może być ulgą dla kobiet podczas miesiączki.
  • Wspomaganie funkcjonowania narządów wewnętrznych- np. nerek czy wątroby.
  • Poprawa samopoczucia – najnowsze badania wykazały, że istnieje tzw. jelitowy układ nerwowy, co oznacza, że prawidłowe działanie jelit ma bezpośredni wpływ na nasze emocje i samopoczucie. Uznaje się również, że warunki w jelitach mogą determinować wpływ na stan psychiczny i rozwój zaburzeń nastroju.

Masaż brzucha Warszawa ASY Studio

Delikatny masaż brzucha w okolicy żołądka i okrężnicy rozluźnia mięśnie brzucha i narządy wewnętrzne, a także poprawia ich pracę. Efekty masażu są widoczne i odczuwalne już nawet tego samego dnia. Zalecamy również stosowanie odpowiednio zróżnicowanej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *